Site Rengi

enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp
DOLAR
8,4734
EURO
10,0794
ALTIN
498,49
BIST
1.392
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Cumartesi Sıcak
35°C
Pazar Açık
34°C
Pazartesi Sıcak
36°C
Salı Sıcak
37°C

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar (2021)

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar (2021)
07.01.2021 21:05
0
A+
A-

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar. Ev almak için belli bir birikmişin olması gerekiyor. Ancak günümüzde, özellikle de pandemi sürecinde bankaları kolay kredi vermesi, ev fiyatlarını olması gerekenden daha fazla artırmıştır. Yani her hangi bir birikime sahip olan kişiler için bile ev almak adeta bir hayal olmuştur. Ev sahibi olmak isteyenler ilk olarak bir miktar peşinat ödeyip, daha  sonra bankadan aldıkları krediler ile ev taksitlerini bankaya ödemektedirler. Ama bir miktar birikime sahip olmayan kişiler için bankadan kredi çekememek üzücü olabiliyor. Artık ev almak için birikime ihtiyacınız olmayacak. Çünkü bazı bankalar, evin tamamını kredi ile almanıza olanak tanımaktadır. Hal böyle olunca dilediğiniz evi hemen satın alabilirsiniz.

Bankalardan konut kredisi alabilmek için peşinat yatırma gibi bir zorunluluğunuz kalmadı. Çünkü artık peşinatsız da ev sahibi olabilirsiniz. Sizler için konut kredisi kampanyaları sunan bu bankalar sayesinde artık eskisine göre daha kolay bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz.

Peşinatsız ev kredisi veren bankalar hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak isterseniz, yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Almak İçin Ne Yapılmalı?

Elbette her kredi kampanyalarında olduğu gibi konut kredilerinde de bankaların müşterilerinden istediği birkaç şart mevcuttur. Bu şartları yerine getiren kişiler, artık hayallerindeki ev için çok fazla beklemeyecektir. Peşinatsız konut kredisi çekecek kişiler, ilk olarak almak istedikleri evin tapusunu, kredi çekmek istedikleri bankalara sunmalıdır. Eğer bankalar, müşterilerinin bu talebini yerine getirip, konut kredisini onaylar ise çekmek istedikleri kredi miktarının en fazla %80nini çekebilirler. Konut kredisi başvuruları, bankalara sunulduktan 3 – 4 gün içinde belli bir sonuca ulaşır.

Peşinatsız Konut Kredisi Başvuruları İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Öncelikle konut kredisi veya farklı kredi kampanyalarından yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.

Peşinatsız konut kredisi başvuruları için gerekli evraklar ;

 • Nüfus cüzdanı,
 • Satın almak istediğiniz evin tapusunun fotokopisi,
 • Adres teyidi için ödenmiş güncel her hangi bir fatura,
 • Gelir belgesi/ maaş bordrosu,

Tüm bu belgeler, ilk krediye başvurduğunuz zaman sizden istenecek temel belgelerdir. Bu nedenle daha hızlı işlem için baştan verilen belgeleri tamamlayıp, o şekilde bankaya gitmeniz tavsiye edilir.

Kredi verecek banka ilk etapta evin değerini belirlemek için, satın almayı düşündüğünüz eve eksperiz gönderir. Ekspertiz incelemeleri sonucunda evin değeri belirlenir. Ve bu yönde kredi miktarı kişilere sunulur.

Ekspertiz incelemeleri ise;

 • Arsa değeri,
 • Evin yapım maliyetleri,
 • Kiralanır ise kira gelirleri,
 • Satın alınacak ev ile aynı konumda olan diğer evlerin bina getirileri,

Bu şekilde sıralamak doğru olacaktır. Banka tarafından gönderilen ekspertiz, binanın detaylı incelemesini yapar. Özellikle bina yapımında kullanılan malzemelerin mali değerlendirmesine kadar, ince ince rapor hazırlar. Yine binanın değerini artıran detaylar da ekspertizler tarafından göz önünde bulundurulur. Özellikle eve ulaşım, manzarası veya evin arsa değeri gibi detaylar da incelenir.

Ev Kredisi Veren Bankalar

Konut almak isteyen kişiler, belli bir peşinat ödemeden de yani %100 oranında kredi alabilirler. Ancak bu fırsatlardan faydalanmak ve bankalardan kredi alabilmek için ilk etapta bankaların öne sürdüğü şartları yerine getirmeniz gerekir. Gerekli şartlar yerine getirildiğinde ise peşinatsız konut kredisi çekebilirsiniz. İşte peşinatsız konut kredisi veren bankalar…

%100 oranında konut kredisi veren bakalar;

Bu üç banka şartlar yerine getirildiği takdirde konutun tamamına kredi vermektedir. Ev almak istediğiniz de ve bunun için bir birikime sahip değilseniz, verdiğimiz üç bankadan birine konut kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz.

%80 – %90 oranında konut kredisi veren bankalar;

Bu üç banka ise müşterileri için %80 ila %90 oranında konut kredisi imkanı tanımaktadır.

Peşinatsız Konut Kredisi Almak İçin Sunulan Alternatif Yöntemler

Ülkemizde faaliyet sürdüren tüm bankalar, %80 oranında konut kredisi verir. Ama bazı bankalar geriye kalan %20lik bütçe için müşterilerine ekstra ihtiyaç kredisi sağlar. Yani bir konut almak için gerekli olan %100 miktar bu sayede tamamlanır. Bunu bir örnek ile açıklayacak olursak, eğer satın alacağınız evin değerini 200.000.00 tl olarak düşünürsek, ev için yapılan ekspertiz değerleri eve 200.000 tl gerer verdiğini düşünelim. Bankalar bu ev için konut kredisi olarak %80 verir yani 160.000.00 tl kredi imkanı sunar. Geriye kalan 40.000.00 tl için de ihtiyaç kredisi verilir. Yani bu sayede evin toplam maliyetini %100 kredi ile satın alabilirsiniz.

Evin tamamına kredi çıkar mı

Evin tamamına kredi çıkar mı

Konut Kredisi İçin Ortaya Çıkacak Masraflar Nelerdir?

Konut kredisi almak isteyen kişiler yakından ilgilendiren bir diğer konu ise konut kredisi için çıkacak masraflardır.

Kredi için gerekli masraflar yaklaşık olarak;

 • Hayat sigortası / ferdi kaza sigortası için 100 tl ila 400 tl arasında masraf çıkar.
 • Ev kredisinde dosya masrafları için 500 tl çıkarılır,

Bu masraflar, bankalar  tarafından çıkarılır. Daha sonra ise kişiler bu paralarını tüketici hakem heyetine başvuruda bulunarak geri alabilirler. Ama tüketici hakem heyetine başvurmayan kişiler, için verilen bu dosya masraflarının geri ödemesi yapılmaz.

Konut Kredisi Hesaplama

Ev kredisi çekecek olan kişiler için bir diğer önemli konu ise konut kredisi hesaplama olmalıdır. Konut kredisi ödemelerinde erken kapama cezaları mevcuttur. Yani satın aldığınız konut için çektiğiniz krediyi zamanından daha önce ödemek isterseniz, %2 oranında bir cezaya tabi tutulursunuz. Yani 100. 000 tl kredi çekerseniz ve bunu zamanından daha önce kapamak isterseniz, 2.000 tl bir ceza masrafı ödemek zorunda kalabilirsiniz. İşte bu nedenle konut kredisi çekeceğiniz bankaya erken kapama cezası olup, olmadığını sormanız faydanıza olacaktır.

Garanti Bankası Peşinatsız Ev Kredisi

Garanti bankasından konut kredisi alabilirsiniz. Özellikle ikinci evini almak isteye kişiler, mevcuttaki evlerini ipotek göstererek, garanti bankasından konut kredisi talep edebilir.  Eğer alacağınız ikinci eviniz için bir peşinatınız yok ise yine de tüm evin parasını bankadan kredi ile alabilirsiniz. Her hangi bir peşinata ihtiyaç duymanda evin %100’ünü almanız mümkün olacaktır. Üstelik garanti bankasından alacağınız ev  kredisi için her hangi bir kefile de ihtiyacınız olmayacaktır. Burada tek yapmanız gereken ise kendi üstünüze ait olan evi bankaya ipotek olarak göstermek olacaktır. Sizlere 240 aya kadar vade imkanları ile ihtiyacınız olan kredinin tamamını verecektir. Banka, bir yıldan 240 aya kadar vade imkanı tanırken, kredi için %1,27 faiz işlemi de uygulamaktadır. Elbette faiz miktarı verilen vadelerin uzunluğuna göre değişebilir. Eğer garanti bankasından %100 oranındaki konut kredisini almak isterseniz bankaya götürmeniz gereken evrakları tamamlamanız gerekmektedir.

İşte garanti bankasının konut kredisi için istediği evraklar;

 • Nüfus cüzdanı,
 • Satın alınacak evin tapusu,( fotokopi şeklinde)
 • Maaş bordrosu,
 • Krediyi çekecek olan kişinin ipotek ettireceği evinin tapu fotokopisi,

Tüm bu belgeleri tamamladığınızda hiçbir peşinata ihtiyaç duymadan garanti bankasından konut kredisinin tamamını çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Peşinatsız Konut Kredisi

Eğer konut kredisini ziraat bankasından almak isterseniz, 180 aya kadar vadeli kredilerinizi alabilirsiniz. Ziraat bankası peşinatsız konut kredisi, ekspertizin belirlediği 500.000.00 tl ila bu paranın altında olan konutlar için, yine ekspertiz raporu %90na kadar konut kredisi alabilirsiniz. Ve yine bu miktarın üzerinde olan evler için %80 oranında konut kredisi başvurularında bulunabilirsiniz. Geri ödemleri için 180 ay vade imkanı da tanımaktadır. Ziraat bankası konut kredisi için belli bir teminat ya da  ipotek talebinde bulunabiliyor.

Halkabank Evin Tamamına Kredi

Halkbank evin tamamına kredi, için pek çok kişi henüz tamamlanmamış yani inşat halindeki evler için kredi isteyebiliyor. Buna ek olarak arsa üzerine ev yapmak için ve hazır daire satın almak için halk banktan konut kredisi taleplerini sıklıkla görmekteyiz. Halk bank konut kredisi için ve diğer ev yaptırma giderleri için vatandaşa destek vermek amacı ile kredi imkanları sağlamaktadır. Burada konut kredisi için farklı durumlar söz konusu olduğu için ilk olarak çekilecek kredinin hangi amaçla kullanılacağı bilinmelidir. Örneğin, bir arasa üzerine sıfırdan ev yapımı, yapılan inşat halindeki evin devamı için gerekli destek ya da hazır yapılmış olan binanın finansmanı için kredi kullanımı. Yani kredi başvuruları için tüm bu detayların bilinmesi gerekmektedir.

Halkbankasının konut  kredisi için müşterilerinden istedikleri şartlar;

 • En düşük kredi vadesi 120 aylıktır,
 • Eğer inşat üzerine kredi çekilecek ise inşaatın en az %70’inin tamamlanmış olması şarttır.
 • Kredi çekecek kişiler, bu konutları ticari amaçla kullanamaz.

Halk bank verdiği 180 aylık vadeli konut kredisi için %1,50 faiz oranı belirlemiştir.

Vakıf Bank Evin Tamamına Kredi

Vakıf bank evin tamamına kredi imkanı  sağlayıp, sağlamadığı pek çok kişi tarafından esas merak edilen konuların başında gelir. Çünkü günümüzde artık kişiler belli bir birikeme sahip olmadan da ev sahibi olmak istiyor. Bazı evler, kişilerin kendi hayallerini yansıttığı için o evi kaçırmadan sahip olmak isteyen kişiler hemen bankaların kapılarına gitmektedir. Ancak pek çok banka ev kredisinde genelde evin %80ini karşılamaktadır. Fakat ziraat bankası, halkbank gibi bazı bankalar ev kredisi için %80 oranının üstünde yani %100 oranında ev kredisi sağlayabiliyor. Bu bağlamda yine pek çok kişi vakıf bankın da %100 oranında kredi verip vermediğini merak ediyor. Vakıf bankası konut kredisi için %100 oranında kredi vermez. Yani krediyi vakıf bankasından çekmek isteyen kişiler,  belli bir peşinata sahip olmalıdır.

Vakıf bankın konut kredisi için ekspertiz  raporları ile belirlediği konut kredisi miktarları;

 • 000.00 tl üzerindeki evler için en yüksek %80 oranında, kredi imkanı sunmaktadır.
 • A sınıfı evler için vakıf bankın verdiği konut kredisi değeri %90 oranındadır.
 • B sınıfı konutlar için 500.000.00 tl %90 değerinde kredi imkanı sunar.
 • 000.00 tl üzerideki maliyetli evler için ise %85 oranında kredi imkanları sağlamaktadır.

Vakıf bank tarafından bu miktarlarda kredileri alabilirsiniz.

Peşinatsız Ev Nasıl Alınır?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.