ilacbilimi.com

Mikro Kredi Nedir?

mikro-kredi

Mikro Kredi Nedir? Gelir getirici bir faaliyette bulunmak üzere küçük bir başlangıç sermayesine ihtiyacı olan dar gelirli kadınlarımıza imkan sağlanmasıdır. Sadece güvene dayanan, teminatsız ve kefilsiz küçük sermaye şeklindeki mikro kredi, dar gelirli bayanlarımızın kendi kendine gelir sahibi olmaları için etkili bir stratejidir.

fikri ilk olarak 1973 yıllında Bangladeş’ te ekonomi profesörü olan Muhammed Yunus tarafından ortaya atılmıştır. Muhammed Yunus, bu uygulamayı yoksulluğun çok yoğun bir şekilde yaşandığı Bangladeş’ te genç bir kadına bambu sepeti yapması için 6 $ kredi vererek başlamıştır. A.B.D., Avrupa ve Türkiye de dahil olmak üzere 111 ülkede başarıyla uygulanmaktadır.

ALJ sosyal sorumluluk ve toplum yararına projelerinden biri olan istihdam desteği 2003 yılında BRJ adı altında kurulmuştur. BRJ bugün 5 ülkede aktif olarak mikro kredi desteği vermektedir. Türkiye’ de BRJ olarak 2010 yıllında uygulama başlatılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Kosgeb Kredileri başlıklı yazımızda Garanti Bankası Kobi Bankacılığı, Garanti Bankası Kosgeb Kredileri ve Garanti Bankası Kredileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Şu an okuduğunuz bu yazı o kadar çok sevildi ki, tam olarak 10.761 defa görüntülenmiş.
YORUMLAR (Bu yazıya 17 defa yorum yapılmış.)
 • 02 Ekim 2011 tarihinde çiğdem er dedi ki;

  ben bu kreiden faydalanmak istiyorum tekstilde çalışıyorum 2004 yılından itibaren ve bir çok makine hakkında bilgiye sahibim ve 5 makineyle iş kurmak istiyorum bu krediden nasıl yararlanabilirim bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşkkürler

  [Cevapla]

 • 29 Kasım 2011 tarihinde filizcamgoz dedi ki;

  merhabalar ben yurt disindayasayan bir turk vatan dasiyim ben de bu uygulamadan yarlana bilirmiym saygilarma

  [Cevapla]

 • 23 Aralık 2011 tarihinde feyza çakar dedi ki;

  selam ben dükkan acmak ıstıyorum projem ve bıraz malım var fakat bıraz sermaye ıcın destek lazım ne kadar para verıyor ve odemelerı nasıl yapıyoruz vs bılgılendırır mısınız? tesekkürler

  [Cevapla]

  yonetici Cevabı:

  Sayın Feyza Hanım;

  Konu ile ilgili olarak 0216 6210606 no’lu telefondan BRJ yetkilileri ile görüşerek daha detaylı bilgi ve sonuç alabilirsiniz.

  [Cevapla]

 • 04 Ocak 2012 tarihinde nimet çaglar dedi ki;

  bende networtde çalışıyorum kredi almak isterim tşkler

  [Cevapla]

 • 05 Ocak 2012 tarihinde özge yılmaz dedi ki;

  merhabalar benim otomatik kapı üzerine mayıs ayında satınaldığım bir firmam var ve firmama bir makina alarak direk imalatçı olmak istiyorum.bununla ilgili bir bankaya başvurdum ama daha hiçbir belge almadan ‘aylık cironuz düşük malesef’diyerek geri çevirdi bu nasıl olabilir,beni yönlendirebilirseniz sevinirim.teşekkürler.

  [Cevapla]

 • 31 Ocak 2012 tarihinde nesrin koç dedi ki;

  çamaşır yıkama ve ütü hizmeti vermek üzere bir işyeri açtım fakat harcamalarım için mali desteğe ihtiyacım var ve bunu kosgeb desteği ile yapabilirmiyim bilgilendirme için teşekkür ederim.

  [Cevapla]

 • 05 Şubat 2012 tarihinde melek çoşkun dedi ki;

  mrhb ben işyeri acmak istiyorum kendi ayaklrım üzerinde durmak ve işsizlere yardımdı olmak istiyorum iş yeri acctıktan sonra bana nasıl yardımcı olusunuz ve naıl işyeri acmam gerek cok acil cevap verirseniz sevinirim

  [Cevapla]

 • 13 Şubat 2012 tarihinde seval özal dedi ki;

  merhaba,ben 36 yaşında ev hanımıyım ve işyeri açmak istiyorum kendi adıma ufak bir birikimim var ve bunun üzerine destek verilebilirmi yada ne yapmalıyım.cevap gelirse sevinirim.

  [Cevapla]

 • 13 Şubat 2012 tarihinde fadile yörük dedi ki;

  selam ben ayakkabı atölyesi açmak istiyorum iki makinam var ama bu işi yapmam için yetrli değil ve bu krediye çok ama çok ihtiyacım var lütfen sizden en kısa zamanda haber bekliyorum.saygılarımı sunarım iyi günler

  [Cevapla]

 • 29 Şubat 2012 tarihinde Mr Clinton Duke dedi ki;

  Sayın Bay / Bayan,
  Ben kayıtlı bir özel tefeci değilim. Biz yardımcı olmak için kredi vermek
  Tüm üzerindeki mali durumunu güncelleştirmek için gereken insanlar, firmalar
  bir süre içinde% 3 gibi düşük olarak çok az yıllık Faiz Oranları ile dünya,
  1 yıl ile 30 yıl herhangi bir bölümünü geri ödeme süresi dönemi
  dünya. Biz 5.000 USD aralığında kredi vermek
  100.000.000 USD. Maksimum güvenliği için verdiğimiz krediler de sigortalıdır
  Bizim priority.Interested kişinin e-posta aracılığıyla bizimle irtibata gerekir: clintondukeloanfirm4@gmail.com
  Regard,
  Sayın Clinton, DUKE.

  [Cevapla]

 • 02 Mart 2012 tarihinde emine çein dedi ki;

  ben satış konusunda idarewci olarak yıllarca çalıştım şimdi kendi dükkanımı açmak istiyorum gıda işiyle ilgili olacak lütfen bu krediyi nasıl alırım bana bilgi verirseniz sevinirim tşk ederim

  [Cevapla]

 • 21 Mart 2012 tarihinde nuriye erikan dedi ki;

  ben ev hanımıyım ürkmez beldesinde yaşıyorum pazarlarda penye satmak için mikro krediden yararlanabilirmiyim yerimi ayarladım fakat ufak sermaye lazım lütfen bana yol gösterim teşekkürler

  [Cevapla]

 • 01 Nisan 2012 tarihinde seçgül köroğlu dedi ki;

  soruyoruz ama cvp alamıyoruz net bilgi edinmek için tlf ona yönlendirceksınız madem bu sayfa neden var anlamış değilim.bende kendi işimi kurmak isteyorum krediler hakkında bilgi edinmek istiyorum zahmet olmazsa.

  [Cevapla]

 • 26 Nisan 2012 tarihinde Ayşe GEN dedi ki;

  Merhaba,
  Sigorta sektöründe çalışıyorum ve acenta açmak istiyorum bunun için gerekli finansmanı nasıl sağlanabilir

  [Cevapla]

 • 23 Temmuz 2014 tarihinde Yüksel Yüksel dedi ki;

  Merhaba,
  Ben etüt merkezi kurmak istiyorum.
  1)Kosgebden faydalanabilme sansım var mı?
  2)Hangi kredileri kullanabilirim?
  saygılar.

  [Cevapla]

 • 02 Eylül 2014 tarihinde Melek Konyalı dedi ki;

  Merhaba ben 37 yaşındayım 21 yıl üzüm fabrikasında çalıştım sigorta günlerini fazlasıyla doldurdum rahatsızlığın nedeniyle işi bıraktım,artık kendi işimi kurmak istiyorum,çiğ köfte dükkanı açmak için ufak bir sermaye lazım lütfen yardımcı olur musunuz.

  [Cevapla]

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: