ilacbilimi.com

KOSGEB’ten Hibe Almak İsteyenlere Proje Örnekleri

KOSGEB'ten Hibe Almak İsteyenlere Proje Örnekleri

KOSGEB tarafından verilen hibelerden yararlanmak istiyor ancak aklınıza bir türlü proje gelmiyor ise bu yazımız size ilham verebilir. Çünkü daha önce için üretilen örnek projelerden bir kaçını bu yazıda topladık.

kursuna katılmış 38 yaşındaki Cemile Polat, önceleri özel bir kurumda sekreter olarak iş hayatını sürdürürken sonrasında iş kadını olmak için büyük bir adım atarak iş eldiveni üretimi yapan imalathane kurma hedefini anlattı. Devletin desteğini KOSGEB ile arkasında hissetmenin büyük bir güven verdiğini, ayrıca işini kurmak isteyenler içinde önemli bir fırsat olduğunu belirtti.

Lisans ve yüksek lisans eğitimini 18 yıl boyunca yaşadığı Almanya’da tamamladığını söyleyen 49 yaşındaki Hakan Erden, Türkiye’de 13 yıldır farklı yerlerde çalıştığını ve daha önce kurduğu iki işn ekonomik krizden dolayı kapamak zorunda kaldığını belirtirken “Türkiye’de girişimcilerin yaşadığı en büyük sorunun ilk aşama olduğunu düşünüyorum. Verilen girişimcilik kararları benim açımcan çok yararlı ve doğru. Çünkü işin nasıl yapılacağı bilinmezse mutlaka batılır” dedi. Erden, sayesinde Türkiye’de ki iş adamlarının Rusya, Çin, Almanya gibi ülkelerin pazarları ile bağıntılı iş yapmalarını sağlayacak bir dış ticaretle ilgili danışmanlık firması kurmak istediğini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından emekli olması ile beraber hediyelik eşya satış yapan dükkanlarda çalıştığını söyleyen 60 yaşındaki Sadri Ümlü ise KOSGEB kredisini duyunca kendine ait bir hediyelik eşya dükkanı ve kendi hobisi olan antika tespih satışı yapabileceği bir yer açmak istediğini söyledi. Daha sonra ki hedefinin ise kıymetli taşlardan tespih üreden bir imalathane kurmak olduğunu belirtti.

KOSGEB’den alacağı destekle bir hayvan çiftliği açmak istediğini söyleyen 36 yaşındaki Hatice Özüm ise asıl işinin bir reklam şirketinde asistanlık olduğunu belirtmekte. Hayvan çiftliği kurmak istemesinin sebebinin Ankara’nn Nallihan ilçesindeki komşusuna ait tavuk çiftliğinden etkilendiğini ve hayvanlara olan sevgisi olduğunu söylemekte.

Biri 23 diğeri 28 yaşında olan Nihan ve Ertan  Damar çifti ise girişimcilik kursuna birlikte katıldıklarını ve buradan alacakları para ile hem mobilya üretimi hemde satışı yapabilecekleri iki ayrı iş kurmak istediklerini söylediler. Babasının ofis mobilya imalathanesinde çalışan Ertan alacağı para ile ev mobilyaları üreten imalathaneyi kuracağını söylerken iç mimarlık mezunu eşi Nihan ise bu mobilyaların sayışını yapacağı bir yer açmak istediğini söyledi.

Ertan Damar, annesi ve babasından etkilenerek eşi ile bu işe giriştiklerini söyledi. İlkokul mezunu olan annesi ve babasının kendi işlerini birlikte kurup geliştirmek için her türlü destek başvurusu yaptıklarını böylece başarılı olduklarını belirtti. Kendi iş hayatında benzer bir başarı görmek istediğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan KOSGEB nedir? başlıklı yazımızda destek, Kobi ve kobi desteği hakkında bilgiler verilmektedir.

Şu an okuduğunuz bu yazı o kadar çok sevildi ki, tam olarak 9.008 defa görüntülenmiş.
SAMSUNG

Kızıltepe Aktif Sanayici ve Genç İşadamları Derneği (KASGİAD) ve KOSGEB ortak bir çalışma yaparak Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bulunan girişimciler için bir girişimcilik kursu düzenledi. Açılan kursa ilçede bulunan 30 girişimci adayı katıldı. Girişimciler kursu bitirdikleri taktirde KOSGEB kapsamında verilen hibe ve kredilerden yararlanmak için başvuruda bulunabilecek. KASGİAD derneği sekreteri Nurullah, eğitime katılan girişimci adaylarının daha […]

kosgeb

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Sakarya ilinde eğitim gören bir çok adayı verdiği destek ile iş sahibi yaptı. Kayıtlarda KOSGEB eğitimi almış 189 kişinin kendi işini kurduğu görülmekte. Toplam 1500 eğitim alan kişi içerisinden 189 kişi destek almaya hak kazanıp işini kurabildiği gibi destek alamayanlar ise aldıkları eğitimler ile […]

Girişimci Eğitim Kursunu Tamamlayanlar Sertifikalarını Aldı

Son günlerde sık sık çeşitli yerlerde düzenlenen girişimci eğitim kursu, Urla’da da bir kaç defa düzenlendi. Son kursun sertifika töreni Urla Kaymakamlığı ve Urla Esnaf Odası işbirliğiyle Çeken Kültür Merkezi’nde yapıldı. Sertifika töreninde konuşan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme Ve Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Güney Bölge Hizmetleri Müdürü Mustafa Çanakçı, Urla’da 4. işletmeci eğitim […]

KOSGEB Veritabanına Nasıl Kayıt Olunur

KOSGEB hibelerinden ve diğer desteklerinden yararlana bilmek için ilk iş olarak işletmenizi KOSGEB‘in veritabanına kayıt etmeniz gerekmektedir. Kayıt için işletmenizin genel bilgileri istenir ve internet üzerinden gerçekleştirilir. KOSGEB veritabanına kayıt olmak için ilk iş www.kosgeb.gov.tr adresine giriş yapıp E-KOBİ bölümüne tıklayın. Daha sonra “KOSGEB’e İlk Başvuru” linkine tıklayıp karşınıza çıkan forumu doldurmanız gerek. Bu forumun […]

YORUMLAR (Bu yazıya 4 defa yorum yapılmış.)
 • 13 Ekim 2012 tarihinde abdül kadir cetiner dedi ki;

  lokantamı gelistirmek istiyorum kosgeb kredi destegi verirmi?

  [Cevapla]

 • 23 Şubat 2014 tarihinde sadık aydoğdu dedi ki;

  kosgeb adına daha önceden bildiğim hiç bir şey yoktu yeni başlayacak birisi için öncelik sıram ne olmalı?

  [Cevapla]

 • 06 Eylül 2014 tarihinde erol babayiğit dedi ki;

  İyi günler,
  Sayın yetkili işletmem 2012 yılında 43.21 nace kodu ile inşaat sektörü altında ELEKTRİK TESİSATI , SIHHİ TESİSAT VE DİĞER İNŞAAT TESİSATI hizmeti yapmaya başlamış ve faliyetini sürdürmektedir.
  İşletmem KOSGEB kayıtlı olup hibe ve desteklerinden bu güne kadar faydalanmamıştır. KOSGEB in hibe ve desteklerinden faydalanabilirmi faydalanırsa ne gibi bir yol izlemesi gerekir vereceğiniz bilgiler için teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.
  hoşçakalın

  [Cevapla]

 • 26 Eylül 2014 tarihinde halil ayaz dedi ki;

  Efendim firmam bes yilini doldurdu kosgepten hic destek almadim suan desteye ihtiyacim var yardimciolursaniz sevinirim saygilarimla iyi gunler

  [Cevapla]

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad:
  Yorum: