Türkiye İş Bankası Çiftçi Kredi Destek Paketi

Türkiye İş Bankası Çiftçi Kredi Destek Paketi’nde tarım ve hayvancılık ile uğraşan üreticilere finansman desteği sağlanmaktadır.Bu kredi destek paketi’nden yararlanmanız için bağlı olduğunuz Ziraat Odası’ndan alacağınız ”Çiftçi Belgesi” ile birlikte Türkiye İş Bankası şubelerine başvurabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası’nın çiftçilerimize özel sunduğu Kredi Destek Paketleri :

Traktör Kredisi :

Çifçilerimizin ihtiyacı olan sıfır km ya da ikinci el traktör veya tarım makineleri alımlarında hasat dönemini beklemeden Türkiye İş Bankası’ndan sizlere özel uygun kredi koşulları ile traktör kredisi olanağından yararlanabilirsiniz.

Pick-Up Türü Arazi Taşıtı Kredisi:

Sıfır km veya ikinci el pick-up türü arazi aracı sahibi olmak isterseniz yine Türkiye İş Bankası’nın sizlere sunduğu özel uygun kredi koşulları ile aracınıza sahip olabilirsiniz.

Tarım Ekipman Kredisi:

Hasat zamanında ihtiyacınız olan biçerdöver,pulluk,pancar hasat makinesi ve diğer tarım makinelerine sahip olabilmeniz için Türkiye İş Bankası’ndan Tarım Ekipman Kredisi kullanarak bu ekipmanlara uygun koşullar ile sahip olabilirsiniz.

Seracılık İşletme ve Seracılık Yatırım Kredileri:

Seracılık İşletmek Kredisi : Seranızda üretimini yapmak istediğiniz sebze veya meyve gibi bitkilere ait Tohum, ilaç vb. ihtiyaçlarınızda bu kredi çeşidi ile uygun koşullarda finansmanı İş Bankası’ndan kullanabilirsiniz.

Seracılık Yatırım Kredisi:Sera kurulumu ve modernizasyonu amacı ile yapmak istediğiniz cam,naylon,demir vb. giderlerin finansmanı için uygun kredi koşulları ile bu krediden yararlanabilirsiniz.

Hayvancılık Sektörüne Yönelik Krediler

Süt Sığırcılığı Kredisi:İşletmenizin giderleri içerisinde olan Yem, elektrik, veterinerlik hizmetleri vb. giderlerle ilgili finansman ihtiyaçlarınızda bu kredi çeşidinden uygun koşullar ile faydalanabilirsiniz.
Hayvan Alım Kredisi:Damızlık belgesine ya da saf ırk sertifikasına sahip olan 1,5 – 2 yaş arasında ve ilk yavrusuna en az 3 aylık gebe olan kültür ırkı düve alımlarının finansmanı için uygun koşullarla kredi kullanabilirsiniz.

Makine Ekipman Kredisi:Süt sağım ünitesi, süt soğutma tankı, yem hazırlama ünitesi, gübre sıyırıcı ünite vb. makine ekipman alımlarının finansmanı için uygun koşullarla kredi kullanabilirsiniz.

Besi Sığırcılığı Kredileri:Yem, elektrik, veterinerlik hizmeti vb. giderlerle ilgili işletme sermayesi ihtiyacınız için uygun koşullarla kredi kullanabilirsiniz.

Çiftçi Kredi Destek Paketleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve kredi başvurusunda bulunmak için size en yakın Türkiye İş Bankası şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türkiye İş Bankası Turizm Sektörü Destek Paketi başlıklı yazımızda İş yerleri kredisi, Turizm İşletme Kredisi ve Turizm Sektörü Destek Paketi hakkında bilgiler verilmektedir.

11 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir