Halk Bankası’ndan Kobi’ler için 100 Milyon Euro Kaynak

Halk Bankası, iş oluşturulması ve korunmasının teşvik edilmesi amacıyla Türkiye’de yerleşik mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelerdeki üretken yatırım projelerinin kısmi finansmanı için Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası ile 100 milyon Euro’luk kredi anlaşması imzaladı.

Halk Bankası’nın Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası ile imzaladığı kredi anlaşması Resmi Gazete’de yayımlandı. Halk Bankası’nın anlaşma kapsamındaki finansal yükümlülükleri, Türkiye ile yapılan bir garanti anlaşması aracılığı ile garanti altına alındı. Kredi dilimler halinde ödenecek.

Her bir dilim 3 yıllık geri ödemesiz dönemi müteakip, 10 eşit yarı yıllık anapara geri ödemesinden oluşan, 8 yıllık nihai vade süresine sahip olacak. Dilimler dalgalı faiz kuru ile birlikte Euro veya dolar eşdeğeri olarak ödenecek. Her bir dilimin tutarı anlaşmada ileri sürülen özel gereklilikler doğrultusunda Halk Bankası’nın harcama kapasitesine göre belirlenecek.

Bir önceki yazımız olan Akbank Turizm Destek Kredisi başlıklı yazımızda 1 milyar liralık kredi, Akbank ve Akbank Kobi Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

4 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir